سوالات متداول


با توجه به مشکلات مطروحه در خصوص محاسبه و اخذ مالیات بر ارزش افزوده و تراکنش‌های بانکی چه اقدامی از سوی انجمن معمول گردیده است؟

انجمن صنفی مکاتبات و جلسات متعددی با معاونت محترم ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور برگزار نموده و در صدد است که با استفاده از یک مشاور مالی و مالیاتی موضوع مذکور را مرتفع نماید.

انجمن صنفی توزیع کنندگان کالای دخانی، برای عاملیت‌هایی که در گذشته دارای پرونده قاچاق محصولات دخانی بودند، چه اقدامی نموده است؟

طی مذاکره‌ای با مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور مقرر گردید پرونده عاملین مورد نظر که بیش از 2 سال از زمان آن سپری شده است، بلااثر گردد.

آیا انجمن در مورد افزایش سهمیه عاملین سراسری و استانی اقدامی نموده است؟

بر اساس تفاهم‌نامه فی‌مابین انجمن و مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور مقرر شد که سهمیه عاملین سراسری تا 120هزار کارتن و عاملین استانی تا 12 هزار کارتن در سال افزایش یابد.

انجمن در مورد بخش‌نامه شماره 60/309922 مورخ 98/11/21 مبنی بر فروش محصولات دخانی صرفا به اشخاص دارای پروانه خرده‌فروشی چه اقدامی نموده است؟

با توجه به مکاتبه و هماهنگی با مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، مقرر گردید موضوع تا اطلاع ثانوی مسکوت بماند تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

انجمن در مورد ساماندهی اخذ و توزیع محصولات دخانی کمپانی‌های تولیدکننده چه اقدامی نموده است؟

مذاکرات اولیه با آن‌ها معمول گردیده و مقرر است جلساتی در این زمینه با شرکت‌های ITC و JTI و BAT برگزار شود.

در این قسمت می توانید سوالات خود را مطرح کنید